čtvrtek 7. ledna 2016

Zlobiví imigranti! Iracionální Evropa


zdroj: aktuálne.cz
Mediálním světem hýbe posledních několik dní šokující událost, ke které došlo během oslav nového roku v sousedním Německu. Obtěžování německých obyvatelek několika tlupami mužů severoafrického a arabského vzhledu ve velkých městech překvapilo nejednoho optimistu a bylo tamní vládou striktně odsouzeno, Představitelé státu byli údajně zděšeni jako správný pastevec, kterému zlý vlk nakousl pár oveček. Pravda, tenhle pastevec pozapomněl zavřít ohradu a navíc před ni postavil ceduli s vřelým uvítáním pro každého, kdo jde zrovna kolem. Němečtí státnici teď zmateně rozhazují ruce. Jak si mohou lidé, kterým tato země poskytla azyl, dovolit v tlupách lovit a obtěžovat místní ženy? Jak si mohou dovolit porušovat zákony, když evropské země vydávají brožurky, ve kterých je přeci jasně uvedeno, že žena musí souhlasit, aby došlo ke styku, a znásilňování evropanek je fujky? Čím to, že nám to nefunguje? 

Mě napadají další a trochu jiné otázky. Jak se mohli v prvních dnech němečtí zástupci obhajovat tím, že jde o osoby, které žijí v Německu už delší dobu, takže nejde o problém letošních imigrantů? Neukazuje tohle náhodou na daleko větší a hlubší problém? Neměli by být tito lidé za ty roky, které tu údajně žijí, už dávno integrovaní a znalí místních poměrů? Bere ta paní, která chce vydávat kodex chování pro německé ženy, nějaké prášky na hlavu? Jak dlouhá je paže paní Reker? Začnou německým ženám rozdávat papírové pytlíky na hlavu a asexuální vaťáky, aby náhodou někoho neprovokovaly? 

Před pár týdny jsem ve svém článku zmiňovala, že Evropa by měla pomáhat, ale měla by si zachovat racionalitu a vše řídit jasnými pravidly. (Vynechme, že za svůj přístup jsem odpůrci uprchlíků označována za sluníčko a ve stejné době jsem nadšenými multikulturisty označována za xenofoba. Umírněný přístup bez emocí se dnes asi nenosí.)  Evropa tohle nedělá. Evropa si plete příčinu a důsledek. Evropu zřejmě vedou pomatení blázni odtržení od reality, kteří se zabývají nesmysly a v krizi jsou bezradní jako prvňáček před základní školou. Evropa své problémy řeší ústupky, zatímco problém dále prohlubuje. Proč by měli tito příchozí lidé dodržovat naše pravidla, když na nich nejsou vymáhána a je o nich pouze mluveno? Proč je akceptováno neakceptovatelné chování? K smíchu je vzhledem k současnému dění fakt, že kolem Vánoc proběhl v médiích článek o migrantovi, který se v létě nelegálně pod průlivem po kolejích dostal do Velké Británie, za což byl zadržen a uvězněn. Tamní dobrovolnická organizace za tohoto muže zaplatila kauci a byl mu udělen statut azylanta. Autor článku zároveň konstatoval, že tamní soudy se rozhodují, zda udělení azylu není v rozporu s tím, aby byl dále řešen a trestán způsob, jakým se tento člověk do Velké Británie dostal. Co asi tímhle přístupem ukazujeme těm dalším tisícům, které by také rády překročily hranice? 

Žádné komentáře:

Okomentovat